Copyright 2021 - Kaczory - Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia i intencje

Ogłoszenia parafialne 11. 04. 2021 r.

II NIEDZIELA WIELKANOCY,

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Uwaga!!!

Według Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dniem 27 marca br. uczestnictwo we Mszy Świętej, będzie mogło uczestniczyć w kościele filialnym p.w. Bł. Franciszki Siedlickiej - 48 osób, w kościele parafialnym p.w. św. Andrzeja Boboli - 15 osób z zachowaniem środków ostrożności (noszenie maseczek i zachowanie odległości).

W pierwszej kolejności wchodzi Rodzina, która zamówiła intencję mszalną

1. Obchodzimy dziś 2 niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również 77 Tydzień Miłosierdzia. Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych. Dziś nabożeństwo - Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.45 zakończone Mszą świętą. Dziś zbieramy ofiary do puszek na Caritas.

2. W dalszym ciągu zapraszam do wspólnej modlitwy, rano o godz. 7.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego, oraz modlitwy Różańca Św. codziennie o godz. 17.30 w intencji zatrzymania epidemii na świecie i w Ojczyźnie naszej, za wszystkich chorych, oraz za całą służbę medyczną, która spieszy z pomocą chorym i cierpiącym.

Zapraszam Parafian do skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi św. każdego dnia o godz. 7.30 i 17.00.

3. Pragnę poinformować, że Msze św. o godz. 8.00 i 18.00, od poniedziałku do soboty w kościele filialnym bł. Franciszki Siedliskiej.

4. W piątek 16 kwietnia Zapraszam Rodziców Dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. Za tydzień tj. 18 kwietnia w naszej parafii niedziela inwestycyjna. Modlimy się za wszystkich, którzy wspierają naszą parafię swoimi modlitwami i ofiarami. Tego dnia przeżywać będziemy Niedziela Biblijna. Będzie to również Piąty Narodowy Dzień Czytania PISMA ŚWIĘTEGO. Pod hasłem „ Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”

Pod chórem można zaopatrywać się w maseczki

Pragnę podziękować Wam Kochani za wszelką dobroć i życzliwość, za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Serca składam podziękowanie Bóg zapłać!

Chciejmy udekorować nasze domy wizerunkiem Matki Bożej Cześtochowskiej, Królowej Polski, jak było podczas nawiedzenia. Niech Maryja otoczy nas swoim płaszczem Macierzyńskiej Miłości i chroni nasze Rodziny, Parafię i calą Ojczyznę przed wszelką zarazą.

Pragnę przypomnieć że Biuro Parafialne czynne jest po każdej Mszy św. od poniedziałku do soboty. W niedzielę nieczynne.

Wszystkim życzę miłego i błogosławionego dnia i tygodnia.

ks. Andrzej Czerwiński

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

11.04.2021

9.00 + Jan Ślimak i zm. Rodziców z obojga streon

11.00 + Lubomiła Długosz z ok. ur.

15.00 + W 40 r. śm. Teodor Kostka, Małgorzata, Zbigniew Kostka, Zofia, Zeonon Łepczyk, Iwona, Erwin Kroll i zm. z Rodziny

12.04.2021

8.00 + Wiktoria, Tadeusz, Maria Grzelak, Sabina, Janusz Chechłacz, Barbara Ciechomska, Marek Sobek oraz zm. z Rodziny, Ks. Hieronim Krawczyński

18.00 + Grzegorz Jędrzejek

13.04.2021

8.00 + Genowefa Jarzębak int. od Sąsiadów

18.00    Za Małgorzatę i Rafała o dar miłości, pokoju i Ducha Świętego

14.04.2021

8.00 + Teresa, Marianna, Danuta Massel i zm. z Rodziny

18.00 + Irena Martenka int. od Zakładu Pogrzebowego " Twaróg"

15.04.2021

8.00 + Teresa Janocha i Wanda Wysocka

18.00 + Przemysław i Barbara Haliccy i zm. z Rodziny

16.04.2021

8.00    Za Ojczyznę, Pana Prezydenta, Pana Premiera, Rząd i cały Parlament o Dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo

18.00 + Leszek Kizior i zm. z rodziny Maretenka i Rentz

17.04.2021

8.00 + Stanisław Rajek w 2 r. śm.

18.00 + Za zm. z rodziny Lasdeckich i Pufahl

18.04.2021

9.00 + Sebastian i Edmund Martenka i zm. z rodziny Martenka i Pawłowskich

11.00 + Wiktor Guss i zm. z Rodziny