Copyright 2022 - Kaczory - Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia i intencje

Ogłoszenia parafialne - 04. 12. 2022 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Dlatego dziś, po każdej Mszy Świętej będziemy zbierać ofiary do puszek na ten cel. Już dziś za ten dar serca składam serdeczne Bóg Zapłać! .

2. We wtorek  6 grudnia wspominamy Świętego Mikołaja, biskupa. Tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Św. Biskupa.

3.  W czwartek  8 grudnia, przeżywamy  uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. W tym dniu Msze Św. w kościele bł. Franciszki  o godz. 9.00, 16.30 i  18.00. Tego dnia Dzieci kl. III będą miły poświecone medaliki na Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszam też na modlitwę do kościoła w Godzinie Łaski dla świata od godz. 12.00 do 13.00.

4. W zakrystii można się zaopatrywać w pobłogosławione opłatki wigilijne i małe świece wigilijne Caritas w cenie 10 zł. I duże świece w cenie 18 zł.

Komunikat: Serdecznie zapraszam Was Kochani do Kościoła w każdą sobotę na Msze św. z błogosławieństwom Kolędowym na godz. 16.30. Plan poszczególnych ul. jest podany w gablocie.

Dziękuję Wszystkim za wszelkie wyraz życzliwości i dobroci, za składane o ofiary na potrzeby naszej Parafii. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przynieśli dary serca dla Dzieci z Onkologii w Bydgoszczy. Z serca składam podziękowanie Bóg Zapłać!

Pragnę poinformować, że rozpoczną  się spowiedzi św. w Dekanacie: Sobota – Dziembowo poniedziałek 12 grudnia - Rzadkowo, środa –  Morzewo, czwartek – Grabówno, piątek- Miasteczko Krajeńskie, Sobota 17 grudnia – Kaczoryponiedziałek – Śmiłowo i Bądecz, wtorek - Wysoka

Ks. Bp. Krzysztof Włodarczyk zaprasza na Nieszpory Adwentowe w każdą sobotę o godz. 17.15 w Katedrze Bydgoskiej

Pragnę poinformować Parafian, że  będzie wyświetlony w kinie Helios w Pile film pt. „ Prorok” 7 grudnia  o godz. 19.30. Cena biletu 16 zł. Na hasło” Nazaret” zapisy do poniedziałku

W poniedziałek 5 grudnia na godz. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych na próbę śpiewu kolęd przed naszym parafialnym kolędowaniem. Próba na plebani

Wszystkim życzę miłego i błogosławionego dnia i tygodnia

Chciejmy udekorować nasze domy wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski, jak było podczas nawiedzenia.

Niech Maryja otoczy nas swoim płaszczem Macierzyńskiej Miłości i chroni nasze Rodziny, Parafię i calą Ojczyznę przed wszelką zarazą.

Pragnę przypomnieć że Biuro Parafialne czynne jest po każdej Mszy św. od poniedziałku do soboty.

W niedzielę nieczynne.

ks. Andrzej Czerwiński

Kochani Parafianie i Przyjaciele naszej Wspólnoty!

Została utworzona Zrzutka, ktorej celem jest sfinansowanie II etapu remontu Kościoła, czyli wymiany dachu. Jeśli możesz, wesprzyj naszą wspólną Inwestycję poprzez modlitwę, wpłatę, dalsze udostępnienia. Bóg zapłać za każdy dar serca.

Tutaj kliknij - link do zrzutki.

04.12.2022

8.00      Za wstawiennictwem św. Barbary z ok. im. o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej

10.00 + Marek Sokołowski i zm. Górnicy z Kopalni Makoszowy

12.00 + Szczepan Twardowski w 9 r. śm. Irena Martenka w 2 r. śm.

05.12.2022

8.00  + Janina Górska int. od córki Barbary

17.00 + Ks. Hieronim Krawczyński

06.12.2022