Copyright 2020 - Kaczory - Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

05. 04. 2020 r.

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

DYSPENSA OD UCZESTNICTWA WE MSZY ŚWIĘTEJ NIEDZIELNEJ

Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia, Ks. Biskup Jan Tyrawa udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Św. do dnia 29 marca br. następującym wiernym:

- osobom w podeszłym wieku

- osobom z objawiami infekcji ( np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.)

- dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośredną opiekę

- osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Skorzystanie z Dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Św. niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednoczeście Ks. Biskup zachęca, aby osoby korzystającez dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęca też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Transmisje Mszy Świętych (kliknij)

Transmisje Drogi Krzyżowej (kliknij)

Transmisje Różańca Świętego o godzinie 20:30 (kliknij)

Transmisje Gorzkich Żali (kliknij)

Uwaga!!! Według Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br.

Uczestnictwo we Mszy Świętej do 5 osób. W pierwszej Kolejności do Kościoła wchodzi Rodzina, która zamówiła intencje mszalną ( 5 osób). Obowiązuje to do 11 kwietnia 2020 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wjechał do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas.
  2. Wielki Tydzień przeżyjmy godnie i po chrześcijańsku. W tygodniu  Msze św. od poniedziałku do środa o godz. 8.00 i 18.00 w kościele naszym parafialnym p.w. Św. Andrzeja Boboli. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu od Pn – Śr. o godz. 16.30 – 17.30
  3. W Wielką Środę tj. 8 kwietnia udam się do chorych i starszych wiekiem parafian z Chrystusem Eucharystycznym o godz. 9.00. za wcześniejszym zgłoszeniem telefonicznym. Jeszcze raz Informuję: Osoby, które comiesięcznie przyjmują Chrystusa Eucharystycznego w Sakramencie Chorych proszone są jednak o wcześniejszy kontakt telefonicznym z Proboszczem.
  4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 18.00.
  5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Nabożeństwo Drogi Krzyżowejgodz.12.00. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 18.00.
  6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim o godz. 9.00  do 20.00.  Pamiętajmy, że nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Zachęcam Parafian, aby indywidualnie, choć na 5 minut przyjść na Adorację. I w ten sposób możemy innym udostępnić czas na krótką modlitwę.      Uwaga!!! W tym roku w związku z epidemią według rozporządzenia, błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny tzw. „ święconka” ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada Ojciec lub Matka.
  7.  O godzinie 21.00 – czyli, jak liturgia nakazuje, po zapadnięciu zmroku, rozpoczniemy w sobotę uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Liturgia ta  wprowadza nas w tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa. Poświęcony zostanie  Paschał. Na tę uroczystość przynieśmy ze sobą świece.
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00, 12.00.
  9. Do skarbony przy wyjściu Kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.
  10. W gablocie są wywieszone życzenia świąteczne od Pana Sołtysa i Rady Sołeckiej Wsi Kaczory.

Chciejmy udekorować nasze domy wizerunkiem Matki Bożej Cześtochowskiej, Królowej Polski, jak było podczas nawiedzenia. Niech Maryja otoczy nas swoim płaszczem Macierzyńskiej Miłości i chroni nasze Rodziny, Parafię i calą Ojczyznę przed wszelką zarazą.

Pragnę przypomnieć że Biuro Parafialne czynne jest po każdej Mszy św. od poniedziałku do soboty. W niedzielę nieczynne.

Wszystkim życzę miłego i błogosławionego dnia i tygodnia.

ks. Andrzej Czerwiński

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

05.04.2020

9.00 + Karolina, Kazimierz, Damian Żebrowscy, Henryka, Antoni Załachowscy

11.00 + Lubomiła Długosz z ok. ur.

15.00 + Irena, Kazimierz, Marianna, Antoni Sadowscy, Pelagia, Franciszek Baranowscy, Jadwiga Bochatkiewicz, Stanisław Sikora, Wojciech Szaolw, Zbigniew Kalinowski

06.04.2020

8.00  + Irena, Franciszek Kalka i zm. z rodziny Dahlke

18.00  + Łucja Golla w 3 r. śm.

07.04.2020

8.00  + Elżbieta Dutkowska w 1 r. śm. i Ks. Władysław Nowicki

18.00     Za Amelię w 18 r. ur. z podziękowaniem i z prośbą o Dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej i Boże błogosławieństwo

08.04.2020