Copyright 2020 - Kaczory - Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia i intencje

23. 02. 2020

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza, siódma niedziela w ciągu roku. Gościmy w naszej Parafii Misjonarza z Afryki Ks. Wojciecha Kozłowicza ze zgromadzenia Ks. Salezjanów.

Ta niedziela zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego, a Wielkim Postem. Tą niedzielą rozpoczynamy 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „ Szczęśliwe Dzieci w trzeźwych rodzinach”

2.  W najbliższą środę 26 lutego rozpoczniemy okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli Wielki Post. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godzinie 9.00 i 18.00. składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja naszej diecezji. Zapraszamy Wszystkich, a szczególnie Dzieci i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na Mszę św. na godz. 18.00.

W tym dniu 26 lutego Ks. Mirosław obchodzi imieniny. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Ks. Mirku.

3.  Przypominamy, że w Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

4. W tym tygodniu nabożeństwa:

- W piątek: Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św., oraz Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.30- zapraszam Dzieci i Młodzież,  a po niej Msza Św. Tego dnia przeżywamy Dzień modlitw i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

- Przyszła niedziela tj. 1 marca, będzie pierwszą Niedzielą Wielkiego Postu. Msze Święte jak w każdą niedzielę, a po nich nabożeństwo - Gorzkie Żale.

Tego dnia zapraszamy Młodzież kl. 7 na kolejną katechezę przygotowującą do Sakramentu Bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.00

5.  Pragnę podziękować Wam Kochani za wszelką dobroć i życzliwość. Dziękuję Wszystkim  rodzinom, które w minionym czasie przyjęły kolędę. Dziękuję za składane wszystkie ofiary na koncie parafialnym i tacy, jak również podczas wizyty duszpasterskiej, na potrzeby naszej Parafii,  składam serdeczne podziękowanie Bóg Zapłać!

Pragnę poinformować, że w sobotę Msza św. rano o godz. 7.30

Pragnę przypomnieć że Biuro Parafialne czynne jest po każdej Mszy św. od poniedziałku do soboty. W niedzielę nieczynne.

Wszystkim życzę miłego i błogosławionego dnia i tygodnia.

ks. Andrzej Czerwiński

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

23.02.2020

9.00 + Kazimierz Sadowski int. od syna Marka z Żoną i Dziećmi

11.00 + Weronika Stącel - greg. 24

15.00 + Tadeusz Sądej w 4 r. śm.

24.02.2020

8.00  + Piotr w r. śm. i zm. z rodziny Czerwińskich

18.00  + Weronika Stącel - greg. 25

25.02.2020