Copyright 2020 - Kaczory - Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

05. 07. 2020 r.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne

Uwaga!!! Według Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dniem 30 maja br. uczestnictwo we Mszy Świętej bez ograniczenia, z zachowaniem środków ostrożności.

1. Przeżywamy dziś 14. niedzielę w ciągu roku.

2. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wiara, nadzieja i miłość ciągle się pogłębiała i umacniała!

Przypominam o zachowaniu stosownego ubioru w kościele!

3.  W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.

4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, w sadownictwie, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

W tym tygodniu patronują nam:

• 08 VII – św. Jan z Dukli
  • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, Biskup męczennik

5. Komunikaty: Za tydzień 12 lipca odpust w Śmiłowie ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Msza Św. odpustowa o godz. 12.00.

Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej ogłasza nabór na nowy rok akademicki 2020/21 na zaoczne 5 - letnie Magisterskie Studia Teologiczne – specjalność katechetyka oraz 2- letnie Podyplomowe Studia Teologiczno – Katechetyczne, Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej  prowadzone w Bydgoszczy.

W minionym tygodniu zmarli, śp. Janina Jaśniewska i Henryk Chojan.  Dobry Jezu a nasz Panie, daj  im wieczne spoczywanie

Chciejmy udekorować nasze domy wizerunkiem Matki Bożej Cześtochowskiej, Królowej Polski, jak było podczas nawiedzenia. Niech Maryja otoczy nas swoim płaszczem Macierzyńskiej Miłości i chroni nasze Rodziny, Parafię i calą Ojczyznę przed wszelką zarazą.

Pragnę przypomnieć że Biuro Parafialne czynne jest po każdej Mszy św. od poniedziałku do soboty. W niedzielę nieczynne.

Wszystkim życzę miłego i błogosławionego dnia i tygodnia.

ks. Andrzej Czerwiński

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

05.07.2020

9.00 + Teodozja Koc i zm. z rodziny Malinowskich i Koców, Krystyna Kaczkowska

11.00 + Jadwiga Kaźmierczyk w 1 r. śm.

15.00 + Tadeusz Sądej z ok. ur. i zm. z Rodziny

06.07.2020

8.00    Z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski i z przebłaganiem za grzech i zniewagi wyrządzone Niepokalnemu Sercu Maryi Panny

18.00 + Maria Kubińska int. od szwagierki Bernadety z Rodziną

07.07.2020

8.00  + Władysława Linde int. od Zakładu Pogrzebowego

18.00  + Kazimierz i zm. z rodziny Twardowskich, Haase i Hagedronów

08.07.2020

8.00  + Marianna, Cyryl Giłka, Gertruda, Stefan Gast i zm. z rodziny Giłka i Gast

18.00  + Jan Węglewski int. od szwagrów Wiesława i Piotra z Rodzinami

09. 07. 2020

8.00  + Władysława Linde int. od Mieszkańców z ul. Rzadkowskiej

18.00  + Anna Naskręt z ok. ur. i im.

10.07. 2020

8.00 + Bogdan, Anna, Antoni Zabel, Kazimierz Hankowski

18.00 + Joanna, Wiktor, Zbigniew Adamscy, Izabela, Czesław Grzywacz, Melania, Zdzisław Buczek, Grażyna Górzna, Andrzej Gruntkowski, Irena, Stanisław Knop i zm. Dziadkowie i Krewni

11.07.2020

8.00     O zdrowie i Boże błogosławieństwo

18.00 + Aldona, Edmund i Mariusz Warszewscy i zm. z rodziny Gapińskich i Marmurowiczów

12.07.2020

9.00 + Jan Kościański w r. śm.

11.00 + Zbigniew Jędrzejek w 1 r. śm.

15.00 + Wiktor Czemko w 4 r. śm. i za zm. z Rodziców i Rodzeństwo z obojga stron