Copyright 2020 - Kaczory - Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

18. 10. 2020 r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne

Uwaga!!! Według Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dniem 17 października br. uczestnictwo we Mszy Świętej ( 1 osoba na 4 m. kwadratowe ), będzie mogło uczestniczyć w kościele filialnym p.w. Bł. Franciszki Siedlickiej - 170 osób, w kościele parafialnym p.w. św. Andrzeja Boboli - 60 osób. Zachowaniem środków ostrożności. ( noszenie maseczek i zachowanie odległości )

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Módlmy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prośmy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.  Papieskie Dzieła Misyjne wspierajmy swymi modlitwami i ofiarami.
  2. W naszej parafii niedziela inwestycyjna. Modlimy się za wszystkich, którzy wspierają naszą parafię swoimi modlitwami i ofiarami. Przy tej okazji Dziękuję Wszystkim, którzy troszczą się o czystość wewnętrzną i zewnętrzną naszych kościołów.  Zbliżają się uroczystości Wszystkich Świętych. Pragę poinformować, że został postawiony dodatkowy duży pojemnik na cmentarzu, proszę Parafian, aby wyrzucać liście, szyszki, wypalone znicze do niego i do  pojemników na śmieci przy wejściu na cmentarz, a nie zostawiać pod płotem. Przypominam, że wszelkie prace robienia wokół grobów czy montowania nowych pomników proszę zgłaszać do biura parafialnego, jednocześnie proszę rodziny, które wymieniają pomniki, aby dopilnowały, żeby firmy kamieniarskie zabierały stare pomniki, bo cmentarz nie jest składnicą kamieni nagrobnych.

Za składane wszystkie ofiary na koncie parafialnym i tacy  na potrzeby naszej Parafii, jak Również na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”- zebraliśmy 950 zł.  Składam serdeczne podziękowanie Bóg Zapłać!

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Poczujmy się wewnętrznie zobowiązani do wzięcia udziału w nabożeństwie. Zapraszam dzieci, młodzież, i dorosłych na Nabożeństwo Różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 17.30, a w niedziele po każdej Mszy św.

Komunikaty: Dziś  zapraszam  Młodzież kl. 8 przygotowująca się do bierzmowania na katechezę po Mszy św. o godz. 11.00. W czwartek 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II zapraszam do wspólnej modlitwy Mszy św. o godz. 8.00. A na Mszy św. o godz. 17.00 Młodzież naszej Parafii otrzyma Dary Ducha Świętego w Sakramencie Bierzmowania. Na tę Mszę św. przychodzi tylko młodzież i świadkowie. Wszystkich innych Parafian proszę na Mszę św. na godz. 8.00 do Nowego kościoła bł. Franciszki Siedliskiej

Otrzymaliśmy podziękowanie od Dyrektora MIVA Polska za udział w akcji św. Krzysztof 2020 za ofiary złożone na pojazdy dla polskich Misjonarzy. Szczegóły w gablocie.

Pragnę poinformować Parafian, że w dzień 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będę wszystkie w Kościele o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. ( nie będzie Mszy św. na cmentarzu!!!) Po Mszy św. o godz. 12.00 na cmentarzu będzie nabożeństwo za Zmarłych o godz. 13.00. Zostały wyłożone kartki na wymienianki.  Za zmarłych z wymienianek jednorazowych modlić się będziemy od 2 do 7 listopada na różańcu przed Mszą św. o godz. 17.30 (można zaznaczyć, w który dzień mają być odczytane) .

Wszystkim życzę miłego i błogosławionego dnia i tygodnia

Chciejmy udekorować nasze domy wizerunkiem Matki Bożej Cześtochowskiej, Królowej Polski, jak było podczas nawiedzenia. Niech Maryja otoczy nas swoim płaszczem Macierzyńskiej Miłości i chroni nasze Rodziny, Parafię i calą Ojczyznę przed wszelką zarazą.

Pragnę przypomnieć że Biuro Parafialne czynne jest po każdej Mszy św. od poniedziałku do soboty. W niedzielę nieczynne.

Wszystkim życzę miłego i błogosławionego dnia i tygodnia.

ks. Andrzej Czerwiński

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

18.10.2020

9.00 + Kazimierz w 11 r. śm. i Stefania Adamscy, Marek Grabowski i zm. z rodziny Adamskich, Młynarków i Martenków

11.00 + Małgorzata, Bogdan, Stanisław Śliwińscy, Gertruda Kuchta

15.00 + Teresa, Edmund Nowiccy i zm. z Rodziny

19.10.2020

8.00 + Olga Ryl w dniu ur.

18.00 + Ks. Jerzy, Józef, Jadwiga, Tomasz Kaźmierczyk i zm. z rodziny Kaźmierczyk, Nowak i Zachariasz

8.00 + Irena Pszczółka w dniu im.

18.00 + Jan Kościański z ok. ur.

21.10.2020

8.00     W dniu ur. Władysława z podziękowaniem i z prośbą o zdrowie, opiekę Matki Bozej i Boże błogosławieństwo

18.00 + Rozalia Kolas i zm. Rodzice z obojga stron

22. 10. 2020