Copyright 2022 - Kaczory - Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia i intencje

Ogłoszenia parafialne - 25. 09. 2022 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś 26 Niedziela Zwykła - ostatnia niedziela Września.

2. W czwartek przeżywamy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Odpust w naszym Dekanacie - w czwartek Zelgniewie o godz. 18.00 i w Podróżnej w niedzielę 2 października o godz. 12.00.

3. W piątek 30 września – wspominamy świętego Hieronima, prezbiter, doktor Kościoła. Tego dnia śp. ks. Hieronim ma imieniny. Pamiętajmy w naszej modlitwie za śp. Księdza Hieronima Krawczyńskiego.

4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam dzieci, młodzież, dorosłych do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszych kościołach październikowym nabożeństwie o godzinie 8.00 i 17.30, a w niedzielę po każdej Mszy św. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Tego dnia w pierwszą sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św. o godz. 8.00. A wieczorem zapraszam serdecznie na wspólną modlitwę Mężczyzn – Wojowników Maryi naszej Parafii wraz ze swymi Synami i wszystkich chętnych na Różaniec na godz. 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim.

Komunikaty:

• Dzień skupienia "Wolność Maryi" dla Apostolatu Margaretka i Sympatyków 1 października. Rozpoczynamy o godz. 10.00.  Gościem spotkania będzie o. Paweł Sawiak Jezuita.
  • Rodzinny Różaniec ulicami Bydgoszczy. Ks. Bp. Krzysztof Włodarczyk zaprasza 1 października na godz. 11.00 do Katedry Bydgoskiej.
  • W niedzielę  2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Zapraszam Rodziców i Dzieci kl. III przygotowującą się do I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 12.00. Tego dnia Dzieciom kl. III zostaną poświęcone różańce.
  • Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę 20 – 21 października 2022 r. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w Zakrystii. Koszt 180 zł. (przejazd i nocleg) Proszę podać Pesel i adres. Wszystkie szczegóły są w gablocie.
  • W kinie Helios w Pile, będzie wyświetlony film o ks. Janie Kaczkowskim pod tytułem „JOHNNY” w środę 12 października o godz. 19.30. Cena biletu 16 zł. Zapisy w zakrystii do 7 października.
  • Pragnę poinformować, że po chórem można nabyć „Dachówka św. Andrzeja Boboli” za dobrowolną ofiarę na remont dachu kościoła św. Andrzeja Boboli. Zebraliśmy 7360 zł.za ten dar serca składam serdeczne podziękowanie Bóg Zapłać!
  • W minionym tygodniu pochowaliśmy, śp. Barbarę Solarek i Henryka Chodanienok. Polećmy Ich i wszystkich zmarłych miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj  Im wieczne spoczywanie

Wszystkim życzę miłego i błogosławionego dnia i tygodnia

Chciejmy udekorować nasze domy wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski, jak było podczas nawiedzenia.

Niech Maryja otoczy nas swoim płaszczem Macierzyńskiej Miłości i chroni nasze Rodziny, Parafię i calą Ojczyznę przed wszelką zarazą.

Pragnę przypomnieć że Biuro Parafialne czynne jest po każdej Mszy św. od poniedziałku do soboty.

W niedzielę nieczynne.

ks. Andrzej Czerwiński

Kochani Parafianie i Przyjaciele naszej Wspólnoty!

Została utworzona Zrzutka, ktorej celem jest sfinansowanie II etapu remontu Kościoła, czyli wymiany dachu. Jeśli możesz, wesprzyj naszą wspólną Inwestycję poprzez modlitwę, wpłatę, dalsze udostępnienia. Bóg zapłać za każdy dar serca.

Tutaj kliknij - link do zrzutki.

25.09.2022

8.00  + Zygmunt i Bronisława i zm. z Rodziny

10.00    W 20 r. ślubu Justyny i Andrzeja z podziękowaniem i z prośbą o opiekę Matki Bożej i Boże błogosławieństwo dla całej Rodziny

12.00 + Maria i Czesław Strojwąs w 4 r. śm.

26.09.2022

8.00  + Stanisław i Marian Bratkowscy i za zm. Dziadków i z rodziny Bratkowskich

18.00 + + Zenon Żelek, Marzena i Kajetan Waszkiewicz, Krzysztof Kieliszewski, Tadeusz Suszek, Andrzej Kadow, Marek Grzelak, Henryk Pierdzoch, Zofia, Piotr Boguccy, Piotr Bartosz, Władysław Kazana

27.09.2022

8.00  + Barbara Solarek int. od Mieszkańców z ul. Dziembowskiej

18.00  + Felicja, Edward Borczyk, Eugenia, Alojzy Jędrzejek

28.09.2022

8.00  + Wiesław Okupniak int. od Siostry

18.00  + Tadeusz i Małgorzata Łopińscy

29.09.2022

8.00    W 55 r. ur. Aldony z podziękowaniem i z prośbą o łaski zdrowia, opiekę Matki Bożej i Boże błogosławieństwo

18.00  + Zdzisław Kolas i zm. z Rodziny obojga stron

30.09.2022

8.00  + Ks. Hieronim Krawczyński z ok. im.

18.00  + Stanisław Załachowski int. od Mieszkańców z ul. Górnej

01.10.2022

8.00      Msza św. wynagradzająca za grzechy i zniewagi wyrządzone przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi

16.30  + Henryk Chodanienok int. od Żony i Synów z Rodzinami

18.00  + Anna w 34 r. śm. Marian Stachowiak oraz zm. z rodziny Stachowiak, Błaszczyk i za Dusze w czyśćcu cierpiące

02.10.2022

8.00  + Roman i Katarzyna Cieliccy

10.00  + Bogdan w 14 r. śm. Małgorzata, Stanisław Śliwińscy, Gertruda Kuchta

12.00  + Helena Twardowska w 18 r. śm.