Copyright 2024 - Kaczory - Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia i intencje

Ogłoszenia parafialne - 18. 02. 2024 r.

 I NIEDZIELA WILKIEGO POSTU

                                                                                                                                                               

 

 

1. Pierwsza niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii niedziela inwestycyjna. Modlimy się za wszystkich, którzy wspierają naszą parafię swoimi modlitwami i ofiarami. Pragnę podziękować Wam Kochani za wszelką dobroć i życzliwość i wszelką pomoc, szczególnie Panom przy pracy zasypaniu dziur na parkingu. Dziękuję za składane wszystkie ofiary na potrzeby naszej Parafii. Pragnę podziękować jeszcze raz Ojcu Antoniemu Rekolekcjoniście oraz wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach Parafialnych. Składam Wam Kochani podziękowanie, za dary na stół w ugoszczeniu Ks. Rekolekcjonisty. Dziękuję za składane ofiary podczas rekolekcji,  składam serdeczne podziękowanie Bóg Zapłać!

2. W nawiązaniu do apelu Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Ks. biskup nasz Ordynariusz Krzysztof Włodarczyk zarządza, aby we wszystkich parafiach naszej diecezji, po każdej Mszy św. w I Niedzielę Wielkiego Postu tj. 18 lutego br. Zorganizować zbiórkę pieniężną  do puszek na Ukrainę.                      

3. Nie zapominajmy, że w naszym kościele w każdy piątek  o godz. 8.00 i 17.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele po każdej Mszy św. rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali - w sobotę  o godz. 17.30. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.    

4. Za tydzień II niedzielę Wielkiego Postu, przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną „Ad Gentes” będziemy zbierać ofiary do puszek na Misje.

4. Komunikaty:  

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów koło Kaczory zaprasza na Przedstawienie „ Halka” w Opera Nova w Bydgoszczy w dniu 26 marca, zapisy do 27 lutego. Szczegóły na plakacie.

Hania Krakowska, która urodziła się z Zespołem Pfeiffera prosi o wsparcie podaruj 1,5 % podatku. Szczegóły są na ulotce.

W poniedziałek 27 lutego będzie wyświetlony w kinie Helios w Pile film pt. „Oblicze Jezusa” o godz. 19.15. Cena biletu 16 zł. Na hasło” Nazaret”

Pragnę poinformować Parafian, że  10 marca o godz. 14.00, w Toruniu będzie grana sztuka o Rotmistrzu Pileckim. Wyjazd z Miasteczka Krajeńskiego. Zapisy pod nr telefonu umieszczony na plakacie. Cena biletu 39 zł. plus koszt przejazdu.

W minionym tygodniu Zmarła nasza Parafianka śp. Zofia Szczęsna. Pogrzeb będzie we wtorek 20 lutego. Msza św. o godz. 11.00. Różaniec w poniedziałek o godz. 17.30 i we wtorek o godz. 10.30.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

  • Zapraszamy na rekolekcje Apostolatu Margaretka i Sympatyków "Chwała Bogu" Rekolekcje o uwielbieniu Boga. Odbędą się one 19-21 kwietnia 2024 r. w Bąblinie. Gościem rekolekcji będzie ks. Paweł Gołofit. Zapisy na stronie www.apostolat.com.pl

                                            

Wszystkim życzę miłego i błogosławionego dnia i tygodnia     

   

       Chciejmy udekorować nasze domy wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski, jak było podczas nawiedzenia.

Niech Maryja otoczy nas swoim płaszczem Macierzyńskiej Miłości i chroni nasze Rodziny, Parafię i calą Ojczyznę przed wszelką zarazą.

 

Pragnę przypomnieć że Biuro Parafialne czynne jest po każdej Mszy św. od poniedziałku do soboty.

W niedzielę nieczynne.

ks. Andrzej Czerwiński

 


 

INTENCJE MSZALNE

Niedziela

18.02.2024

   8.00  + Jan w 22 r. śm. i Eleonora Długosz i zm. Rodzice z obojga stron

 10.00  + Aniela i Leonard Szaumkesel

 12.00  + Mateusz Przybył w 2 r. śm. int. od Mamy z Rodziną

 Poniedziałek

19.02.2024

   8.00   O Dary Ducha Świętego w Rodzinie 

 18.00 + Maria Kubińska w 4 r. śm

 Wtorek

20.02.2024

   8.00  + Władysława Szykowna

 18.00  + Teresa Grondkowska int. od Zakładu Pogrzebowego „ Twaróg”

Środa

21.02.2024

   8.00  + Barbara Hartmann w r. śm. i zm. z Rodziny

 18.00  + Stefania, Zygmunt, Stanisław Walerowicz, Helena, Maria, Benedykt, Zygmunt Wachowiak, Jan Kaczyński

 Czwartek

22.02.2024

     8.00    Za Ks. Macieja z podziękowaniem i z prośbą o zdrowie, opiekę Matki Bożej i Boże błogosławieństwo

  18.00  + Łucja, Irena, Maksymilian Golla, Gertruda, Zenon Grontkowscy, Maria, Jan Stroiny

 Piątek

23.02.2024

   8.00     Za Chrześniaków o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski

18.00  + Klemens w r. śm. Maria, Danuta, Władysław Wełnic

 Sobota

24.02.2024

  8.00     Za Ks. Macieja z ok. im. z podziękowaniem i z prośbą o zdrowie, opiekę Matki Bożej, Dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo 

18.00 + Jerzy Pufahl w r. śm. i zm. Rodzice z obojga stron

Niedziela

25.02.2024

   8.00  + Anna, Zenon Jędrzejek, Krystyna, Stefan, Tadeusz Jorka, Franciszek Wróblewski i zm. z rodziny Jorka, Jędrzejek, Gramze, Kanabaj, Grossmann, Józef Kozak, Zofia Szczęsna

 10.00  + Władysława, Leon, Teofil Błażejak, Agata, Jan, Edward Jasińscy i zm. z rodziny Jasińskich i Jędrzejek, Mirosława Mizerkiewicz, Zofia Sieradzka i zm. Księża z Parafii

 12.00  + Tadeusz Sądej w 8 r. śm. i zm. Rodziców int. od Wnuków