Copyright 2020 - Kaczory - Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia i intencje

Ogłoszenia parafialne

22. 11. 2020 r.

   XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

Ogłoszenia parafialne

 

Uwaga!!!

Według Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dniem 7 listopada br. uczestnictwo we Mszy Świętej (1 osoba na 15 m. kwadratowe), będzie mogło uczestniczyć w kościele filialnym p.w. Bł. Franciszki Siedlickiej - 50 osób, w kościele parafialnym p.w. św. Andrzeja Boboli - 20 osób z zachowaniem środków ostrożności (noszenie maseczek i zachowanie odległości).

W pierwszej kolejności wchodzi Rodzina, która zamówiła intencję mszalną

 

 

 

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Ten dzień jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej
  2. Za tydzień tj. 29 listopada pierwsza niedziela Adwentu, a wraz z nią zaczyna się kolejny rok liturgiczny i duszpasterski „ Eucharystia daje życie” pod hasło: „ Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
  3. W środę tj. 25 listopada  przeżywać będziemy w naszej Parafii święto patronalne naszej świątyni drugi odpust  ku czci Błogosławionej Franciszki Siedliskiej. Tego dnia Msze Św. o godz. 9.00 i Suma Odpustowa o godz. 18.00, którą odprawi i kazanie wygłosi długoletni Misjonarz Ks. Marian Zalewski.

Komunikaty: Dziś 22 listopada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów.  Panu Tomaszowi, całemu Chórowi Parafialnemu, Scholii Parafialnej, Zespołowi muzycznemu, życzymy Bożych łask i pięknego śpiewu na chwałę Bogu i ludziom.

Za tydzień tj. od pierwszej Niedzieli Adwentu, w zakrystii można się zaopatrywać w pobłogosławione opłatki wigilijne oraz nabyć świece wigilijne Caritas. Świece małe w cenie 6 zł. Duże – w cenie 15 zł.

W minionym tygodniu zmarli śp. Krzysztof Kafka, Halina Pałeczna, Krzysztof Lassek i Kazimierz Mąkosa. Pogrzeb będzie we wtorek 24 listopada. Msza św. w kościele Bł. Franciszki o godz. 10.00, Różaniec dziś o godz. 14.30 i w poniedziałek o godz. 17.30 . Dobry Jezu, a nasz Panie…

                                                           

                                                                                                                                 

Chciejmy udekorować nasze domy wizerunkiem Matki Bożej Cześtochowskiej, Królowej Polski, jak było podczas nawiedzenia. Niech Maryja otoczy nas swoim płaszczem Macierzyńskiej Miłości i chroni nasze Rodziny, Parafię i calą Ojczyznę przed wszelką zarazą.                                                     

Pragnę przypomnieć że Biuro Parafialne czynne jest po każdej Mszy św. od poniedziałku do soboty. W niedzielę nieczynne. 

Wszystkim życzę miłego i błogosławionego dnia i tygodnia.  

ks. Andrzej Czerwiński

 

Dekret Penitencjarii Apostolskiej ws. odpustów dla wiernych zmarłych – Listopad 2020 roku

DEKRET

W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.

Do niniejszej Penitencjarii Apostolskiej dotarło wiele próśb Świętych Pasterzy, aby w tym roku, z powodu epidemii COVID-19, zmieniono pobożne dzieła w celu uzyskania odpustów zupełnych dla dusz czyśćcowych, które można uzyskiwać zgodnie z normą „Wykazu odpustów” (nad. 29, § 1). Dlatego Penitencjaria Apostolska, na mocy specjalnego polecenia Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, chętnie ustanawia i określa, że w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam, gdzie są one zakazane:

a.- Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.

b- Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

Aby ten dostęp do łaski Bożej, udzielanej władzą kluczy Kościoła, stawał się łatwiejszy ze względu na miłosierdzie duszpasterskie, niniejsza Penitencjaria gorąco prosi, aby wszyscy kapłani posiadający odpowiednie uprawnienia, oddali się z gorliwością i wielkodusznością celebracji Sakramentu Pokuty i udzielali Komunii Świętej chorym.

Niemniej, jeśli chodzi o warunki duchowe dla uzyskania odpustu zupełnego, nadal obowiązują wcześniej wydane wskazania zawarte w „Nocie odnośnie sakramentu pojednania w obecnej sytuacji pandemii”.

Wreszcie, ponieważ dusze czyśćcowe wspierane są wstawiennictwem wiernych, szczególnie zaś miłą Bogu ofiarą ołtarza (por. Sob. Tryd. Sesja XXV, Dekret o czyśćcu), gorąco zaleca się wszystkim kapłanom trzykrotne odprawianie Mszy św. w dniu Wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, zgodnie z Konstytucją Apostolską „Incruentum Altaris”, wydaną przez czcigodnej pamięci papieża Benedykta XV w dn. 10 sierpnia 1915 roku.

Niniejszy dekret jest ważny przez cały listopad. Bez względu na jakiekolwiek przeciwne zarządzenia.

W Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, 22 października 2020 roku, we wspomnienie św. Jana Pawła II.

Mauro Kard. Piacenza
Penitencjarz Większy

Ks. prał. Krzysztof Nykiel
Regens


 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

       

 

 


INTENCJE MSZALNE

Niedziela

22.11.2020

 

     9.00 + Kazimierz Stepka int. od Żony z Córkami

   11.00 + Aleksander i Danuta Nowak, Czesława, Józef Maślanka, Małgorzata Maślanka i zm. z Rodziny

   15.00 + Irena, Stanisław Knop, Franciszka, Bronisław, Izabela, Czesław Grzywacz, Genowefa, Jan, Ryszard Grabarscy, Marek Posadziński

 Poniedziałek

23.11.2020

   8.00 + Janina Jasniewska i zm. z Rodziny oraz o Boże błogosławieństwo dla całej Rodziny

 18.00 + Łucja, Stanisław, Maria Kubińscy, Tadeusz i Krzysztof  Lassek

 Wtorek

24.11.2020

   8.00 + Małgorzata Maślanka i Sławomir Gapiński int. od cioci Janki

 18.00 + Helena, Leon Rubryccy, Małgorzata Przybytkowska

Środa

25.11.2020

                           ODPUST bŁ. FRANCISZKI SIEDLISKIEJ

   9.00 + Janina Jaśniewska int. od Sąsiadów z ul. Krótkiej i Spokojnej

 18.00    ZA PARAFIAN

 Czwartek

26.11.2020

    8.00 + Urszula Wosik int. od Basi, Ani i Kasi z Rodzinami

  18.00 + Joanna, Wiktor, Zbigniew, bożena Adamscy, Izabela, Czesław Grzywacz, Melania, Zdzisłw Buczek, Grażyna Górzna, Andrzej Gruntkowski, Irena, Stanisław Knop i zm. Dziadkowie i Krewni

 Piątek

 27.11.2020

    8.00    W dniu ur. Agaty z podziękowaniem i z prośbą o zdrowie, opiekę Matki Bożej, o Dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

  18.00 + Pelagia, Władysław Klińscy, Jan, Scholastyka Szumscy

 Sobota

 28.11.2020

    8.00 + Mieczysław Kieruj z ok. ur.

  18.00 + Janina, Alojzy, Krzysztof, Agnieszka Zabel, Kazimierz Piekarski, Kazimierz Bochyński, Marta, Kazimierz Rybak

 Niedziela

29.11.2020

 

     9.00 + Antoni, Teresa, Andrzej, Roman Ciężscy, Hildegarda Fandrai

   11.00 + Józefa, Antoni Kałek, Maria, Alfons Dureccy, Gertruda Klonecka

   15.00 + Marian Zieliński w 21 r. śm. i zm. z rodziny Zielińskich, Pietrzykowskich, Bogusław Sitkiewicz